یا خیر الناصرین

سناریوی اول:

یک خبرنگار یا فعال سیاسی تو ایران دستگیر میشه (کاری به درست و غلطش ندارم) بعد یک دفعه همه سازمانهای مدافع حقوق بشر به جلز و ولز می افتن و بیانیه صادر می کنن و.... به غیر از آمریکا و اروپا ، کشورهای عربی رو هم اضافه کنید که خیلی خیرخواهن و نگران حال افراد دستگیر شده! 

سناریوی دوم:

اسرائیل با کمک بمبهای فسفری و هزار جور سلاح جنگی دیگه به لبنان حمله می کنه، تعداد زیادی کودک مظلوم و آدمهای بی گناه کشته میشن ، هیچکس صداش در نمیاد! یک دفعه تمام این سازمانهای مدافع حقوق بشر که خیلی خوبن و خیلی به فکر بشر هستن، لال میشن، کر میشن، کور میشن! اصلا نمی بینین اسرائیل داره با لبنان چیکار می کنه...  شاید هم مردم لبنان و فلسطین آدم نیستن و نیازی به دفاع ازشون نیست !

سناریوی سوم:

سالها پیش یه سازمانی به اسم سازمان ملل متحد و شورایی به نام شورای امنیت تشکیل شد...

حالا این سازمان کلی عضو داره، که کلی بیانیه صادر می کنن، تو بعضی از بیانیه هاشون همه اعضا موافقن ولی یه چیزی به اسم "وتو" رای بقیه اعضا رو تیر تپر می کنه! شورای امنیت که وظیفه اش ایجاد صلح جهانی هست هیچ غلطی نمی تونه بکنه تا وقتی آمریکا حق وتو داره...

چه سازمان مللی!؟ چه شورای امنیتی؟ چه کشکی؟  کجان مدافعان حقوق بشر؟ این چه ظلمیه که به ملتهای فلسطین و لبنان و عراق و .... داره میشه؟ چرا اینجور وقتها هیچ نقض حقوق بشری صورت نگرفته اما طبق سناریوی اول ایران بزرگترین ناقض حقوق بشر میشه؟؟؟؟ آمریکا که وضعیتش معلومه.... این کشورهای عربی رو آدم نمی دونه چه بگه...... فکر می کنن حالا آمریکا باهاشون دوسته یعنی همیشه هواشونو داره... صدام هم آمریکایی بود و آخر و عاقبتش رو دیدن .... ببینیم آمریکا بعدها با خودشون چیکار می کنه مخصوصا این عربستانی ها که دیگه خیلی وقیحن!

این چه حقوق بشریه که اجازه این همه ظلم و جنایتهای فجیع رو به زورگوها میده اما......

خدایا چه صبری داری..... خودت حق همه مظلومان دنیا رو از این ظالمان بی همه چیز بگیر.... خدایا .....حقشون رو بذار کف دستشون........... خودت زمینه نابودی همشون رو فراهم کن........

  • امروز جنایت قانا و فردا......

شنبه ٧ امرداد ،۱۳۸٥ساعت ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ توسط سارا نظرات ()
تگ ها: